top of page

Wynajem ciągnika rolniczego czy zakup? Co jest dla Ciebie lepszym rozwiązaniem?

Wynajem ciągników rolniczych krok po kroku.


Prowadzenie gospodarstwa składa się z wielu etapów, a większość prac wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu rolniczego. Trudno wyobrazić sobie uprawę gruntu bez ciągnika rolniczego, przyczepy czy siewnika. Jeśli zleciłeś uprawę zewnętrznym usługodawcom to teoretycznie nie musisz martwić się potrzebnym osprzętem. Sytuacja wygląda jednak nieco inaczej w przypadku gdy postanowiłeś prowadzić gospodarstwo we własnym zakresie, czyli samodzielnie. W takiej sytuacji warto dokładnie przemyśleć co będzie opłacalne dla Twojego budżetu: zakup czy wynajem sprzętu rolniczego.


W naszym artykule znajdziesz kilka ważnych aspektów na temat wynajmu ciągników i maszyn
Różnica w przypadku awarii maszyny pomiędzy wynajmem a zakupem.

Koszty wynajmu a zakupu

Dostępność maszyn w wypożyczalni


 

Różnica w przypadku awarii maszyny pomiędzy wynajmem a zakupem.


Ważnym pytaniem jest kto odpowiada za naprawę usterki i ponosi koszty związane z serwisowaniem wynajmowanego sprzętu?

Kwestia odpowiedzialności za usterki, koszty serwisowania wynajmowanego sprzętu rolniczego i niezbędną konserwację części roboczych oraz wszelkie działania i usługi związane z serwisowaniem są wliczone w koszty usługi i są pokrywane w całości przez firmę wynajmującą sprzęt: w opłatę najmu wliczona jest:

  • obsługa serwisowa,

  • naprawy z częściami zamiennymi,

  • dojazdy serwisantów,

  • koszty wymiany maszyny na inną na czas naprawy poprzedniej – jeśli usterka wynajmowanej maszyny doprowadza do przestojów w pracach polowych u najemcy, firma zajmująca się wynajmowaniem maszyn rolniczych bez problemów dostarcza nową maszynę o takich samych parametrach w ramach umowy najmu.

Czy to się opłaca? Zdecydowanie tak. Kupując własne maszyny trzeba liczyć się z wysokimi kosztami jego utrzymania, serwisowania, przeglądów i konserwacji przez cały rok, niezależnie od tego jak często użytkowana jest maszyna czy jak trudne awarie mogą pojawić się w trakcie jej pracy. Serwisowanie oferowane w ramach usługi najmu pokrywa koszty większości typowych napraw, usterek i bieżącej konserwacji. Odpowiedzialność rolnika sprowadza się tu więc jedynie do prawidłowego użytkowania maszyny i korzystania ze wszystkich możliwości, jakie oferuje.


Nasza wypożyczalnia korzysta ze sprzętu renomowanych producentów tj. John deere, Manitou, Kuhn, Kverneland, pottinger, Inter Tech, JCB, Maschio, Unia Group, Agromasz, co jest również gwarancją bezawaryjnej pracy.


Koszty wynajmu a zakupu


Kiedy opłaca się zdecydować na wynajem ładowarki teleskopowej lub ciągnika rolniczego z osprzętem ?


Na początek warto zastanowić się w ogóle komu i kiedy opłaca się podjęcie decyzji o wynajmie maszyny rolniczej, a nie jej zakupie.

Wbrew pozorom, z usług wynajmu korzystają nie tylko właściciele dużych gospodarstw rolnych mający czasowe problemy z własną flotą maszyn lub potrzebujący dodatkowego wsparcia przy pracach polowych.

Na wynajem, ze względu na:

  • niższe koszty utrzymania,

  • szansę skorzystania z nowoczesnych i wydajnych ciągników,

  • brak zobowiązań związanych z całorocznym utrzymaniem maszyny

decydują się coraz częściej także mniejsze gospodarstwa, stawiające na zakup uniwersalnych maszyn (np. ciągników) i najem tych bardziej specjalistycznych, do konkretnych zadań na kilka dni.


Opłacalność wynajmu leży nie tylko po stronie niższego jednorazowego kosztu takiej usługi w porównaniu z zakupem maszyny na własność. Jeśli gospodarstwo nie planuje korzystać w bardzo szerokim zakresie z możliwości kupionej maszyny, koszty utrzymania traktora lub ładowarki pracujących przez krótki okres w ciągu roku będą zupełnie nieuzasadnione i mogą być w gospodarstwie znacznie lepiej spożytkowane. Wynajem zastępuje też doskonale dostępne na rynku maszyny używane, często stare i mało sprawne, na które rolnicy decydują się właśnie ze względu na ograniczony budżet. Przy wynajmie mają w dalszym ciągu szansę korzystać z nowoczesnych maszyn nie odbiegających jakością od pozostałego sprzętu we flocie gospodarstwa, liczyć na bardzo niskie ryzyko usterek i awarii, a tym samym pracować szybciej, efektywniej i ze znacznie większym zyskiem.


Dostępność maszyn w wypożyczalni


Dostępność w naszej wypożyczalni jest bardzo wysoka. Staramy się cały czas powiększać flotę ciągników i maszyn rolniczych, z roku na rok mamy ich coraz więcej!

Prowadzimy system rezerwacji aby każdy kto chce skorzystać z naszych usług miał taką możliwość. Jeżeli zdarzy się sytuacja gdy nie na stanie nie ma akurat danej maszyny staramy się dopasować inną o bardzo podobnych parametrach do takiej której wynajmujący potrzebuje
10 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page